תאורה

תאורה

סמיקום: פתרונות תאורה מתקדמים ומעוצבים לגינה, לבית ולעסק!

היא משפיעה על מצב הרוח, על הבחירה שלנו האם לשכור דירה מסוימת או שמא לוותר עליה,
ואפילו הכוכבות הגדולות בתעשיית הבידור נשבעות כי בכוחה להסתיר את הפגמים המביכים שלהן בימי צילום ארוכים: אנחנו מדברים כמובן על תאורה!

בין אם מדובר על תאורת חוץ ובין אם על תאורת פנים, נדמה כי האור הפך לאקססורי נחשק לא פחות מאיפור, בגד, ספה או שטיח. הוא מסוגל להקנות לכל חלל בבית או אפילו לבית העסק שלכם את האופי המדויק אליו אתם מכוונים, ולהיפך: הוא עשוי גם להבריח אורחים ולקוחות במידה והוא אינו מזמין, מסנוור ומרתיע.

סוגי גופי תאורה מגוונים

מאחר וקיים מספר לא מבוטל של קטגוריות המוקדשות לגופי התאורה ברחבי הרשת, כדאי להכיר אותם לעומק לפני שרוכשים סוג כזה או אחר:

  • גופים עומדים - מדובר בגופים עומדים הכוללים רגלית בגובה משתנה על פי הצורך והדגם הרצוי. כך לדוגמה מנורה בעל רגלית ארוכה שתפקידה להאיר את הסלון, תיראה ותאיר באופן שונה בתכלית מזולתה - המנורה הקטנה והמעומעמת המיועדת לשידה שבחדר השינה. 
  • גופים תלויים - אלו גופים המשתלשלים מהתקרה, לרוב ממוקמים במרכזו של החדר והם אלו שנותנים את הטון הדומיננטי של העיצוב. תוכלו למצוא את הדגמים התלויים היפים והפרקטיים ביותר תוכלו למצוא באתר הבית של סמיקום - כמו מנורת תליה CRAFT 56W זהב- אור חם המהפנטת, המתאימה במיוחד לחדרי אוכל קלאסיים או לסלונים מלאי שיק.

  • גופים שקועים - אלו גופים המעוצבים באופן מודרני יותר בהשוואה לאחרים, ויתרונם המרכזי קשור בכך שהם אינם תופסים כלל מקום בחלל, אלא שקועים בקיר או בתקרה. כך, הם אינם נוטים למשוך את תשומת לבם של השוהים בחדר ומאפשרים לכולם להתרשם מהקו העיצובי של הרהיטים, התמונות והצבעים, ולאו דווקא מהפריט המאיר אותם. אור שקוע תקרה ניק 3W קוטר 40 שחור - אור צהוב מבית סמיקום מיועד בדיוק למטרה זו והוא זמין להתרשמותכם ולקנייה ישירה בקליק.

  • גופים צמודי קיר או תקרה - בניגוד לגופים התלויים, אלו גופים הצמודים לתקרה או לקיר בצורה הרמטית. בדרך כלל הדגמים הצמודים המוצעים לקהל הרחב לקנייה קטנים יותר מיתר הגופים,
    כמו דגם צמוד תקרה בורדו 60W קוטר 60 - אור צהוב שניתן למצוא רק באתר הבית, וכמוהו מגוון דגמים נוספים באתר הקולעים לכל טעם ולכל מטרה.

  • גופים מתכווננים - גופים הידועים בפי כל גם כ״ספוטים״ והם כמעט תמיד תלויים מהקיר או התקרה,
    אך שמם הרשמי מסגיר את תפקידם האמיתי: הם ניתנים להזזה, שינוי וכיוונון לנקודה אותה תרצו להאיר, ואינם מקובעים לדבר כמו הגופים צמודי הקיר והתקרה. התרשמו למשל מגוף תאורה ספוט מתכוונן מגנטאור 2X5W שחור אור חם שבאתר סמיקום, ותבינו בדיוק למה אנו מתכוונים, מבטיחים שתתאהבו.

איך לבחור תאורה אידאלית?

כמובן שמדובר בסופו של דבר בטעם אישי, אך ההמלצה המקצועית היא ראשית, להבין שהגוון אותו מקרינה המנורה בה תבחרו צריך להתאים למטרתו העיקרית והראשונית של החדר.

מה ההבדל בין תאורת חוץ לתאורת פנים?

 תאורת חוץ אותה תמקמו בגינה כדי להאיר בלילה את הוורדים החדשים ששתלתם, לעולם לא תהיה זהה למנורת התלייה הצבעונית שתתלו בחדר הילדים. נוכל להמליץ לכם על אור כתום - צהוב ורך על מנת להפיק אווירה נעימה בסלון, ולעומת זאת נציע אור לבן ובוהק אם מדובר בחדר עבודה או מרפאה, למשל.
זה יהיה אור שיסייע לגיוס תשומת לב נוספת לפרטים הקטנים.

חשוב לציין, שניתן למצוא אינספור מחקרים הסוברים כי קיים קשר בין עוצמתו וצבעו של האור בחדר,  
לבין מצבו הנפשי של השוהה בו. לכן, חשבו פעמיים לפני שתעדיפו סוג אחד על משנהו. נכון שלא מדובר בהחלטה הרת גורל, אך אם תוכלו להפחית את שביזות יום א׳ באמצעות המנורה בתקרה, לא תרצו לעשות זאת?

כפי שכבר הספקתם להבין, כיום כמעט ונעלם הצורך לבחור בין אור פרקטי לאור המתאים לרהיטים ולצבעי החדר הקיים. לכן, טוב תעשו אם תשקיעו ותבינו לעומק את הפוטנציאל הגלום בכל תאורה,
ולא תתחשבו אך ורק בתפקידה הפונקציונלי. זה הזמן להשקיע בכל חלל כפי שמגיע לו, וכידוע - מי שמשקיע, לא שוקע. אז כמו שאומרים יודעי דבר וחכמי עם ישראל: ויהי אור!

משלוחים
קניה בטוחה 
שירות מקצועי