שלום אורח
 
רח' ספיר 2, א.ת. אבן יהודה
ראשון - חמישי 08:00-17:30, שישי - 08:00-13:00
שרות לקוחות
09-7611222

 

התחבר    |   הרשם
לקוח קיים:
עבור לקוחות קיימים או בעלי עסקים, אנא התחבר
אימייל או סיסמא שגויים
לקוח חדש?
הירשמו בקלות ותהנו מקנייה מהירה, הצעות מיוחדות ודירוג מוצרים.
*שם פרטי
*אימייל
*שם המשפחה
*סיסמא
*תאריך לידה
*אימות סיסמא

Heating-appliance-article-2

כל מה שצריך לדעת על כיוון הטמפרטורה בחורף

אז רכשתם אמצעי חימום, הצבתם אותם בבית, שמתם על עוצמה מלאה וחיכיתם לגאולה מעונת החורף המקפיאה. ואם זה לא מספיק – אפילו עקבתם אחר כל הוראות הבטיחות. לכאורה, עשיתם במדויק מה שמצופה מכל אדם שמעוניין להפשיר אחרי יום של כפור. האמנם? אולי תופתעו לגלות, אבל חימום מידי עם הטמפרטורה הכי גבוהה לא תמיד ישיג את התוצאה הרצויה, וכמובן שגם חשבון החשמל שלכם ישמח מדי פעם להתחשבות והפוגה.

אז מה הדרך הנכונה? ומהי הטמפרטורה העדיפה? שבו לאחור וקבלו כמה טיפים מאת המומחים:

הטמפרטורה הרצויה

הטמפרטורה המומלצת בבית בעונת החורף נעה בין 22 עד 24 מעלות צלזיוס, ולא פחות מ-21 מעלות.

על לחות ועל יובש

גם אם כיוונו לטמפרטורה המומלצת, והתיישבנו חמימים ונעימים בין כותלי ביתנו, הירידה בלחות עשויה להפר את האוטופיה האקלימית שיצרנו, ולמלא את חלל החדר באוויר יבש וקשה לנשימה.
על מנת לפתור את סוגיית הלחות, מומלץ להשתמש במכשיר אדים. ואם לא קיים בנמצא, נסו להניח מגבת רטובה או אפילו את מתקן ייבוש הכביסה בחדר בו פועל אמצעי החימום. כך תוכלו ליהנות מפיזור החום - אבל גם להמשיך לנשום.

לאוורר או לא לאוורר?

הסברה הרווחת היא כי יש לאטום את החלונות, הפתחים והסדקים בבית בכדי למנוע "בריחה" של חום. אך האמת היא שדווקא בעונת החורף חשוב להקפיד על אוורור הבית על מנת למנוע הדבקה בווירוסים וחיידקים.

הטרמומטר לא משקר

טרמומטר, או בשמו העברי מד-חום, יעלה כמה עשרות שקלים בודדים, ויפתור אתכם מניחושים. הטרמומטר יכול לתת לכם מידע על הטמפרטורה בחדרים השונים, שיהיה מדויק מכל אינטואיציה שתהיה לכם. במיוחד לבתים עם פעוטות וילדים, מומלץ להיעזר בטרמומטר בימי החורף הקרים.

גבול לכל תעלול

חשוב לחזור ולהדגיש, כי חימום רב מדי של  הבית מעלה את חום הגוף ומסוכן במיוחד לתינוקות וילדים. לכן יש לוודא שהטמפרטורה ברחבי הבית אינה עולה על 24 מעלות.

אם פעלתם בהתאם אבל עדיין מצאתם עצמכם בקו תפר של בין חם מדי או קר מדי,
תשקיעו רגע בחום הגוף שלכם ופנו להתייעצות עם המומחים לחימום הבית של סמיקום בדף "צור קשר".