10 דגשים לבטיחות בשימוש במפזרי חום

מפזרי החום מוכרים לרובנו משכבר הימים, ונחשבים למכשירי החימום הנפוצים ביותר, ככל הנראה. על אף שנשמעו בעבר אזהרות בטיחות, רבים מעדיפים את מפזרי החום על פני אמצעי חימום אחרים. תאמינו או לא – יש אפילו את אלו שירחיקו לכת ויגדירו עצמם כמכורים. האמת? אפשר להבין אותם.

כי למי מאיתנו לא יצא להתענג על החום המיידי שהמפזר החום מעניק ביום חורף סגרירי וקריר?

אז כדי שתוכלו לקיים זוגיות חורפית בריאה עם מפזר החימום – איגדנו עבורכם כמה כללי בטיחות שמומלצים בחום:

מרחק בטיחות

בדומה לנו, המרחב האישי של מפזר החום מאוד חשוב לו. עד כדי כך, שבגדים, וילונות, מצעים ושאר מוצרי טקסטיל עשויים להתלקח בסביבתו. לכן אסור בתכלית האיסור להניח עליו שמיכות ובגדים, ויש לשים לב כי מפזר החום מוצב במרחק של שלושה מטרים לפחות מכל חפץ אחר.

יציבות המכשיר

שימו לב כי מפזר החום מונח באופן יציב ושאינו רופף על מנת למנוע תנודות אפשריות, שכן התנודות הללו עשויות להסתיים באסון.

חיבור לחשמל

וודאו כי המכשיר מחובר היטב לחשמל וכי התקע והשקע אינם רופפים וכי אין חוטים או פתחי חשמל חשופים. יש לחבר את מפזר החום ישירות לשקע חשמלי, ולא לעשות שימוש במפצל או כבל מאריך משום סוג.

ניידות המכשיר

כאמור, אחד היתרונות הבולטים של מפזר החום על פני אמצעי החימום האחרים היא הניידות שלו וקלות הנשיאה. הם שמאפשרים לנו לקחת אותו איתנו במעבר מחדר לחדר. שימו לב רק שכל תזוזה כזו נעשית בצורה מבוקרת ואחראית, ולא בצורה פזיזה הכוללת טלטולים או תנועות מופרזות.

תחזוקת המכשיר

חשוב מאוד לנקות את האבק המצטבר על מפזר החימום בכדי שלא לפגוע בנשימה וכמובן – על מנת למנוע סכנת התלקחות. כמו כן, כל מכה או חבלה שהמכשיר סופג עשויה לפגוע בתפקוד שלו ולכן יש לנהוג בו ברוך ועדינות, או לפחות במשנה זהירות.

אל תשאירו אותו לבד

נוכחות בעת שימוש במפזר החום היא חובה, ואין להשאיר אותו דלוק בסביבת ילדים וללא השגחת מבוגרים. כמו כן, כבו את המכשיר בעת יציאה מהחדר ובזמן השינה.

על עשן ועל חום

במידה ומעשנים בתוך חלל הבית, יש להקפיד כי הסיגריה כבויה לחלוטין בטרם אתם עוצמים עיניים ושוקעים בחלומות נעימים. מכל מקום, יש להתקין גלאי עשן בכל חדרי השינה ובמבואה לחדרים.

יש ספק – אין ספק

גם אם נקטנו בכל אמצעי הבטיחות האפשריים ולמקרה של כל אירוע בלתי צפוי אחר: חשוב להשאיר את פתח האוורור של חדר המדרגות פתוח, על מנת שהעשן יתפזר החוצה במקרה של דלקה. כמו כן, מסדרונות ומעברי הבניין צריכים להיות פנויים מחפצים כך שיאפשרו פינוי מהיר של הדיירים ודרך גישה לכבאים במקרה שחס וחלילה, אכן התלקחה שריפה.

אחריות אישית

גם מפזר החום עצמו יכול להירתם למשימה ולנקוט בצעדי זהירות הכוללים מנגנוני בטיחות. על כן מומלץ לוודא מראש כי השימוש נעשה במפזר חום בעל מנגנון כיבוי אוטומטי במקרה של נפילה.

האותיות הקטנות

כמו בכל דבר בחיים, גם במקרה של מפזרי חום חשוב לשים לב לאותיות הקטנות ולוודא כי המכשיר אכן מאושר לשימוש על ידי מכון התקנים.

-אם עקבתם אחרי כל הדגשים הנ"ל, אין שום סיבה או מניעה להיפרד מהמכשיר האהוב, ואתם יכולים להעביר גם את החורף הזה יחדיו בנעימים ובחום.